ŻYJEMY W CZASACH OGROMNEJ ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ. ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ, JAK WAŻNE JEST TO, JAKIM POWIETRZEM ODDYCHAMY. WARTO ZATEM WYBRAĆ DO SWOJEGO DOMU PIEC, KTÓRY ZAPEWNI NAM EKOLOGICZNE OGRZANIE NASZYCH POMIESZCZEŃ. ROZWIĄZANIE TO NIESIE ZA SOBĄ NAPRAWDĘ WIELE ZALET. WARTO WIEDZIEĆ CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC KOCIOŁ NA PELLET.

Ekologicznie, czyli oszczędnie

Postępowanie, które ma na celu ochronę środowiska oprócz oczywistego faktu nieszkodzenia naturze, najczęściej ma także  drugie dno, które bez względu na pogląd ekologiczny docenia każdy z nas – dzięki temu oszczędzamy i to zaskakująco duże kwoty. Pellet jest paliwem przyjaznym dla naszego zdrowia, ogrzewanie przy jego pomocy jest efektywne, a do tego wygodne i ekonomiczne. Warto więc zapoznać się z charakterystyką kotłów HKS Lazar, co ułatwi późniejszy wybór idealnego modelu dla nas.

Wysoka sprawność kondensacyjna kluczem do sukcesu

Kondensacja jest procesem, który zapewni nam maksymalne wykorzystanie energii, jaka powstaje podczas procesu spalania. Określona ilość energii w piecach tradycyjnych nie jest wykorzystana (traktowana jest jak efekt uboczny procesu spalania, na równi ze spalinami). Zjawisko kondensacji wykorzystane w nowoczesnych kotłach na pellet – HKS Lazar gwarantuje pełne użycie ciepła, także tego utajonego.

Dzięki temu praktycznie cała energia, którą wytwarza spalane paliwo, ogrzewa nasz dom.

Skroplenie, bo tak inaczej nazywa się kondensację, dotyczy pary wodnej i może nastąpić, dopiero kiedy jej temperatura ulegnie znacznemu obniżeniu, do wysokości około 50°C. Ten proces pozwala na odzyskanie części energii, co jest niemożliwe w tradycyjnych kotłach.

Wyjątkowa trwałość

Nowoczesne piece HKS Lazar zbudowane są w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo, które gwarantuje między innymi żeliwna śluza zabezpieczająca przed zapłonem paliwa. Do tego producent zapewnia 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła. A kiedy dodamy do tego jeszcze serwis fabryczny, który działa na terenie całego kraju, mamy pewność, że urządzenie HSK Lazar, w które inwestujemy, będzie na tyle trwałe, że zapewni nam idealną temperaturę przez wiele lat.

Wygoda na miarę XXI wieku

„Inteligentny dom” i wiele innych udogodnień, jakie stosowane są w pomieszczeniach, powoduje, że coraz wygodniej nam kontrolować, zabezpieczyć i sterować systemami zainstalowanymi w naszych wnętrzach. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o kotły na pellet HKS Lazar. Oprócz tego, że kotły proponują naprawdę szeroki zakres temperatury zasilania, oscylujący między 20, a 85 stopni Celsjusza, to dostęp kotła na pellet do internetu znacznie ułatwia zarządzanie nim.

 

Zastosowanie zaawansowanego modułu, który pozwala na łączność bezprzewodową, umożliwia nam jego obsługę na odległość m.in.:

  • pozwala zdalnie serwisować urządzenie
  • umożliwia w razie potrzeby wysłanie alarmowej wiadomości e- mail.

Zmień stary piec na nowy, to się opłaca!

Już od pewnego czasu wszystkie gminy w Polsce prowadzą programy, które mają na celu zmobilizowanie obywateli do wymiany starych urządzeń na nowe, takie, które są oszczędne i ekologiczne. Ogólnopolski program „Czyste powietrze”, a także wiele lokalnych programów pozwalają uzyskać nam znaczące dofinansowanie wymiany przestarzałego pieca na nowoczesny kocioł na pellet HKS Lazar.

Dzięki takiej pomocy możemy liczyć na unowocześnienie, zautomatyzowanie naszego domu i poniesienie przy tym jak najniższych kosztów.

Warto wziąć pod uwagę, że coraz więcej gmin planuje wprowadzić zakaz palenia np. węglem i zawczasu przystosować do wymogów współczesności. W znacznie szerszej perspektywie będziemy mogli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w skali miesiąca,  czy roku naprawdę sporej kwoty. Dokładając do wszystkich plusów tego rozwiązania automatykę czyszczenia i odpopielania kotłów na pellet HKS Lazar, otrzymujemy naprawdę wygodne i niezawodne urządzenie, które pozwoli nam utrzymać optymalną temperaturę w domu, przy minimalnej uwadze z naszej strony. Gwarancje oferowane przez producenta zapewnią nam bezpieczeństwo i pewność, że kocioł na pellet HKS Lazar będzie nam służył przez wiele lat.

2020-07-27 06:34:45
admin

Podobne artykuły

>

Kontakt Nagłówek większy

Masz pytanie?

Kontakt – Nagłówek mniejszy

Skontaktuj się z nami


Tekst do kontaktu

W jednym miejscu skupiamy ofertę kilkudziesięciu producentów w zakresie ogrzewania i hydrauliki. Bacznie przyglądamy się zmiennemu rynkowi systemów grzewczych, aby móc wprowadzać do oferty nowatorskie rozwiązania.

Znajdziesz nas na trasie Lubartów – Lublin przy DK 19

Zajedź i zostań naszym klientem