WPROWADZAJĄC SIĘ DO NOWEGO DOMU INSTALACJA CENTRALNEGO OGRZEWANIA DZIAŁA IDEALNIE. W POMIESZCZENIACH JEST CIEPŁO, GRZEJNIKI I WODA MAJĄ OPTYMALNE PARAMETRY UŻYTKOWE. WODA KRĄŻY PO CAŁYM SYSTEMIE BEZ PRZESZKÓD. KOCIOŁ OSIĄGA MAKSYMALNE WSKAŹNIKI EFEKTYWNOŚCI.

Z czasem jednak ten idealny stan może się zmienić. Osady, korozje, naturalne procesy eksploatacji powodują, że pewne elementy kotła np. palnik, ślimak lub wymiennik ulegają naturalnemu zużyciu.

To może powodować większe zużycie paliwa. Efekt ? Większe koszty ogrzewania i przyczynienie się do negatywnego wpływu na środowisko. Istotnym z punktu widzenia użytkowania kotłów jest ich konserwacja przed i po sezonie grzewczym. Dlaczego ? Ich użytkowanie mimo wielu zalet niesie również niebezpieczeństwo naszego zdrowia i życia. Przeglądy instalacji są ważne choćby pod kątem pomiarów emisji tlenku węgla czyli czadu.

Podstawowa zasada w kwestii serwisowania kotła to przestrzegać wytycznych producentów urządzeń oraz przepisów Prawa budowlanego. Obowiązek przeglądu stanu technicznego kotła wynika z art. 62 ustawy Prawo budowlane. Niemal wszyscy producenci kotłów na paliwa stałe jak i gazowych zalecają przeprowadzanie corocznej konserwacji. Najlepiej jest zamówić usługę serwisową poza sezonem grzewczym czyli w miesiącach letnich. Po rozpoczęciu sezonu grzewczego ciężko znaleźć serwisanta z „wolnymi” terminami. Jest jeszcze jedna istotna korzyść – usługa przeglądu/ serwisu kotła jest znacznie tańsza niż koszt naprawy awarii. Warto zaoszczędzić sobie stresu, gdy kocioł zacznie już pracować.. Systematyczny serwis i przeglądy kotłów z pewnością zwiększą satysfakcję z ogrzewania a przede wszystkim upewnią, że domownikom nie grozi niebezpieczeństwo.

NASZA RADA
– dokonuj regularnych przeglądów instalacji grzewczych zgodnie z zaleceniami producenta.

2020-07-27 06:34:45
admin

Podobne artykuły

>

Kontakt Nagłówek większy

Masz pytanie?

Kontakt – Nagłówek mniejszy

Skontaktuj się z nami


Tekst do kontaktu

W jednym miejscu skupiamy ofertę kilkudziesięciu producentów w zakresie ogrzewania i hydrauliki. Bacznie przyglądamy się zmiennemu rynkowi systemów grzewczych, aby móc wprowadzać do oferty nowatorskie rozwiązania.

Znajdziesz nas na trasie Lubartów – Lublin przy DK 19

Zajedź i zostań naszym klientem