INSTALACJA CENTRALNEGO OGRZEWANIA TO UKŁAD WIELU ELEMENTÓW ZBUDOWANYCH Z RÓŻNYCH MATERIAŁÓW.

Jej ważnymi elementami są rozdzielacze, zawory bezpieczeństwa czy zawory regulacyjne. Wykonane są głównie z miedzi lub mosiądzu. Grzejniki w domu są stalowe lub aluminiowe, przewody miedziane lub z tworzyw sztucznych. I wreszcie kocioł – techniczne serce każdego domu, którego elementy wykonane są ze stali nierdzewnej. Przez ten szczelny układ przepływa woda pochodząca z sieci wodociągowej a ten uproszczony model pokazuje z jak wieloma możliwymi zjawiskami fizykochemicznymi i biochemicznymi możemy mieć do czynienia w tym jednym, szczelnie zamkniętym układzie. A prościej? W rurach gromadzi się kamień , szlam i rdza. Woda niestety w dłuższej perspektywie może powodować korozję, szczególnie gdy jest twarda.

Aby wydłużyć żywotność pracy kotła, utrzymywać jego sprawność grzewczą oraz osiągnąć mniejsze spalanie warto dokonać czyszczenia instalacji co. Z pewnością zapobiegnie to to zapowietrzaniu grzejników, a tym samym zwiększy się powierzchnia oddawania ciepła przez grzejnik. Inne równie ważne korzyści przedłużenie żywotności instalacji i wyeliminowanie awarii urządzeń. Aby zachować zdolność ekonomiczną instalacji należy ją czyścić raz na 5 – 8 lat.

Płukanie i czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania najlepiej zlecić firmie zawodowo zajmującej się konserwacją takich instalacji, która dysponuje odpowiednim sprzętem do tego celu.

Nasza rada
– uruchamiając nową kotłownię rozważ wypełnienie instalacji centralnego ogrzewania wodą demineralizowaną. Wymieniając kocioł lub grzejniki na nowe – wyczyść instalację aby przedłużyć ich sprawne działanie.

2020-07-27 06:34:45
admin

Podobne artykuły

>

Kontakt Nagłówek większy

Masz pytanie?

Kontakt – Nagłówek mniejszy

Skontaktuj się z nami


Tekst do kontaktu

W jednym miejscu skupiamy ofertę kilkudziesięciu producentów w zakresie ogrzewania i hydrauliki. Bacznie przyglądamy się zmiennemu rynkowi systemów grzewczych, aby móc wprowadzać do oferty nowatorskie rozwiązania.

Znajdziesz nas na trasie Lubartów – Lublin przy DK 19

Zajedź i zostań naszym klientem